18 stycznia 2015

TOP MODELKA- MŁODZIEŻOWA TRYLOGIA O SŁAWIE, PIENIĄDZACH I MODELKACH

Przeczytałam tę trylogię parę lat temu, ale zawsze chętnie do niej powracam. Meg Cabot pisze książki typowo dla młodzieży, ale myślę że i starszym czytelnikom się spodoba.

Główna bohaterka- Emerson Watts jest mózgowcem, która nie dba o wygląd i gardzi modelkami. Jednak kiedy na bohaterkę upada wielki, plazmowy telewizor jej życie całkowicie się zmienia.

Emerson budzi się w innym ciele. Okazało się, że przeszła transplantację mózgu. Co to znaczy? Nikki Howard- supermodelka umiera w tym samym czasie. Miała tętniaka, o którym sama nie wiedziała. Sprawny mózg Emerson zostaje umieszczony w ciele modelki. O operacji wie tylko parę osób,a  wszyscy inni mają myśleć, że bohaterka nie żyje.

Emerson Watts do końca swojego życia będzie musiała żyć w ciele supermodelki, robić wszystko co robiła Nikki, żyć jej życiem. Chodzenie po wybiegach w bieliźnie Victoria's secret, reklamowanie różnych produktów, pozowanie do zdjęć. Z pozoru prosta rzecz, ale jak tego dokonać gdy jest się w ciele osoby, której się tak nienawidziło.
  
Druga część zatytułowana "Nie chcę być dziewczyną z wybiegu" zawiera zdecydowanie więcej wątków. Poznajemy nowe osoby m. in. brata i matkę Nikki. Tytuł świadczy o niechęci bohaterki do swojego nowego ciała. W końcu musi udawać supermodelkę, która powiedzmy szczerze była jędzą. Nie liczyły się dla niej przyjaźnie, ciągle czegoś chciała i sypiała z każdym chłopakiem, który był przystojny.

Ostatnia część jest najgrubsza, ale spokojnie można przeczytać ją w 1 dzień. W tej części zdecydowanie najwięcej się dzieje, uzyskamy odpowiedzi na wszelkie pytania. Bardzo spodobało mi się dodanie wątku kryminalnego, który wyjaśni dziwne okoliczności śmierci Emerson.
W książce nie zabrakło też wielu ciekawostek dotyczących mody, makijażu, włosów czy zdrowia.

6 komentarzy:

 1. Świetna książka

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam całą trylogię w 3 dni i jest naprawdę godna polecenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie tylko dla młodzieży. Również dla młodszych i starszych czytelników. Szybko się czyta, ponieważ książka strasznie wciąga. Porady zawarte w książce (choć jest ich mało to jednak są :) ) są bardzo pomocne. Polecam przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tę książkę parę lat temu, ale lubię do niej wracać. Pokazuje, że dla pieniędzy ludzie mogą zrobić wszystko

  OdpowiedzUsuń
 5. pierwsze słyszę o tego typu książce ale zapowiada się fajna

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)