6 lipca 2015

JAK NAPRAWIĆ RELACJE Z SAMĄ SOBĄ

Mnóstwo ludzi ma problemy z pewnością siebie. Uważają, że są gorsi od innych. Martwią się co inni o nich pomyślą. Boją się poznawać nowych ludzi. Jeśli masz podobnie, to wiedz, że najwyższa pora popracować nad niską samooceną.

Słyszałam, że najlepszym sposobem, by być pewną siebie to wpakować się w kłopoty, a później samodzielnie z nich wyjść. Dzięki temu uświadamiasz sobie, że dasz sobie z tym radę.

Innym sposobem na podwyższenie samooceny jest zastanowienie się nad swoimi zaletami. Najlepiej wypisz na kartce twoje talenty, umiejętności, cechy charakteru. Możesz poprosić przyjaciół by również wypisali twoje zalety. Przywieś tę kartkę w widocznym miejscu i codziennie do niej wracaj.
Pomyśl o swoich wadach. Nie oceniaj siebie bardzo ogólnie, ponieważ istnieje różnica pomiędzy "jestem do niczego" a "nie umiem grać na skrzypcach". Przede wszystkim zwróć uwagę na to, w jaki sposób myślisz o swoich wadach. Może uda ci się wyeliminować niektóre z tych słabości. 

Ludzie pewni siebie mają świadomość, że ich czyny odpowiadają ich intencjom, więc np. jeśli chcesz stać się bardziej asertywna, rano do prawej kieszeni włóż kilka monet. Kiedy zauważysz, że postąpiłaś inaczej niż chciałaś, przełóż monetę z prawej do lewej kieszeni. Pod wieczór zobacz ile monet zostało w prawej kieszeni. Im więcej, tym lepiej.

Jeśli zdasz sobie sprawę z tego, kim jesteś, będziesz bardziej zrelaksowana w towarzystwie innych ludzi.

12 komentarzy:

 1. Świetne porady. Sama mam problemy z byciem asertywną, a ten pomysł z monetami bardzo mi pomoże

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczera prawda. Bardzo pomysłowe z tymi monetami

  OdpowiedzUsuń
 3. Super jest to ostatnie zdanie. Zawsze trzeba być sobą, bo będzie nam łatwiej w towarzystwie

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam parę osób, które mają niską samoocenę. Zawsze staram się im pomóc, ale podałaś fajne pomysły. Na pewno je wykorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post
  Masz bardzo fajnego bloga będę zaglądać częściej.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny post i śliczny blog
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Sposób z monetami jest bardzo fajny

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale świetny post! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Katarzyna Kwiatkowska30 października 2015 08:04

  Pozytywne widzenie samej siebie to podstawa. Świadomość swoich mocnych stron jest niezwykle istotna. A tak wielu z nas nie uświadamia sobie swoich talentów, latami odkrywając siebie na nowo... Świetny tekst. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. To z tymi kłopotami ma coś w sobie, bo jeżeli naprawdę się w coś wkopiemy, to potem sami musimy się wykopać, a... to wiele dla naszej samooceny.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)