28 września 2015

NAJBARDZIEJ CZEKAM NA...- PREMIERY KSIĄŻKOWE NA PAŻDZIERNIK I LISTOPAD


W październiku i w listopadzie wyjdą bardzo ciekawe książki. Właściwie każdy znajdzie coś dla siebie- od osób zafascynowanych modą, makijażem i zdrowym stylem życia, do ludzi chcących poczytać książki przygodowe.

Premiera: 7 października 2015
Czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził aplikację Lux. Ten innowacyjny program bierze pod uwagę dobro użytkownika oraz jego preferencje osobiste i podejmuje za niego decyzje. 16-letnia Rory uważa, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia.Pewnego dnia Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.

Premiera: 21 października 2015
Yeonmi Park jeszcze do niedawna była wzorową córką północno – koreańskiego reżimu. Jej życie zmieniło się nieodwracalnie, kiedy pirackie płyty DVD nie tylko pokazały jej inny świat, ale spowodowały ciąg tragicznych zdarzeń w życiu jej bliskich.  W 2007 r. matka Yeonmi uciekła do Chin, zabierając z sobą czternastoletnią wówczas córkę. Tak rozpoczęły się długie poszukiwania lepszego życia młodziutkiej Koreanki. Książka opisuje dramatyczną historię podróży do wolności.

Premiera: 22 października 2015
Jest to niewielka książeczka, która dostarczy nam wszystkiego, co trzeba, aby szybko, bezpiecznie i skutecznie zgubić zbędne kilogramy, i to już na stałe! Powieść pokazuje byśmy raz na zawsze skończyli czytać różne poradniki dotyczące diety. Nienaganna, smukła sylwetce– taka, która bez trudu zmieści się w małej czarnej? Książka podsuwa nam rozwiązanie, jak osiągnąć wymarzoną figurę.


Premiera: 22 października 2015
Książka doradza, jak odżywiać się rozsądnie nie pozbawiając się przyjemności z jedzenia. Pokazuje również, jak komponować swój jadłospis, tak by był najzdrowszy oraz które składniki wybierać, a których unikać. Dzięki tej książce nauczymy się komponowania zdrowych i sycących posiłków oraz świadomie wybierać produkty ze sklepowych półek.
Premiera: 4 listopada 2015
Książka przedstawia zasady makijażu. Znajdziemy tam odpowiedzi na dręczące nas pytania takie jak: jak dobrać odpowiedni podkład, jak zrobić perfekcyjną kreskę, jak konturować twarz, jak skompletować makijażowy niezbędnik. Jest to książka obowiązkowa na półce każdej kobiety- bez względu na wiek, typ urody oraz tego, jakie są jej umięjętności w sztuce makijażu.

Premiera: 18 listopada 2015
Kiedy morze wyrzuciło bohaterkę na brzeg, nikt nie wiedział, że pochodzi ze społeczności, w której nie istnieją kolory i uczucia. Że w wieku lat trzynastu stała się Naczyniem. Że jako czternastolatka nosiła Produkt. Że ukradziono go z jej ciała. Claire urodziła syna, ale nigdy nie dowiedziała się, co się z nim stało. Miała o nim zapomnieć, ale okazało się to niemożliwe. Teraz nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie to wymagało niewyobrażalnej ofiary.

8 komentarzy:

 1. zalożę się, że Ewka wyda fenomenalną ksiązkę, jest perfekcjonistką :D

  OdpowiedzUsuń
 2. faktycznie, przegląd praktycznie wszystkich dziedzin. :) ja ostatnio mam bzika na punkcie kulinariów, więc jedna z wymienionych przez Ciebie książek szczególnie zwróciła moją uwagę, dopisuję ją do mojej listy prezentów. :))
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Aplikacja" wydaje się być ciekawa. Zwłaszcza, że świat się rozwija i możliwe, że za kilknaście lat też czeka nas coś takiego, więc z przyjemnością poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesuję się Koreą północną, więc książką "przeżyć" jest obowiązkowa. Jestem naprawdę ciekawy treści.

  OdpowiedzUsuń
 5. iam RLM, chociaż sama makijażu nie używam, a jeśli już, to tylko podstawowy zestaw podkład, puder, tusz do rzęs. Na pewno sięgnę po "syna", opis jest tak niewiarygodny i zakręcony, że lektura na pewno będzie dobra.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już nie mogę się doczekać, kiedy kupię te książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z każdym twoim taki postem moja lista książek, które chcę przeczytać bardzo się przedłuża ;) kiedy ja znajdę czas na czytanie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam serię Dawca a Syn to ostatnia część. Jestem naprawdę ciekawa tej książki

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)