7 lipca 2016

JAK ZORGANIZOWAĆ TANIE WAKACJE

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Powinniśmy wykorzystać je w pełni, aby potem wrócić do pracy ze zdwojoną siłą. Podczas takiego odprężenia łatwo się zatracić w budżecie i wydać więcej, niż planowaliśmy na początku. Jednak, jeśli z głową zorganizujemy nasze wakacje, możemy zaoszczędzić naprawdę niezłą sumkę.

Podróżuj z rodziną lub przyjaciółmi
Wiadomo, że właśnie wtedy nasze wakacje będą najtańsze. Koszty rozłożą się na kilka osób, więc będziemy mogli sobie pozwolić na więcej atrakcji. Jednak przede wszystkim w grupie będzie nam raźniej.


Nie podróżuj w szczycie sezonu
Najpopularniejszy czas odpoczynku jest najdroższy. U nas jest lipiec i sierpień, jednak w różnych częściach świata okres ten przypada na inne miesiące. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z datami miesięcy turystycznych w danym kraju. Najlepiej wybrać się na urlop przed lub po sezonie. Właśnie wtedy możemy dostać największe zniżki.

Planuj z wyprzedzeniem

Pomyślmy o tym szczególnie, kiedy zamawiamy wakacje z ofert z internetu. Bardzo często bilety lotnicze są tańsze, kiedy rezerwujemy je kilka tygodni wcześniej. Ważny jest również czas, kiedy je kupujemy. Cena biletu na różnych stronach internetowych może zmienić się kilka razy w ciągu jednego dnia! Dlatego starajmy się rezerwować je w godzinach porannych w środku tygodnia. Biura podróży czy właściciele hoteli również zapewniają nam zniżki, jeśli wykupimy wakacje wcześniej.

Wykorzystuj zniżki

Sprawdzajmy, czy w danym miejscu przysługują zniżki dzieciom, studentom, uczniom czy rodzinom wielodzietnym. Szukajmy także przecen na stronach internetowych różnych biur podróży.

Dokładnie sprawdzaj oferty

Zanim wykupimy bilet lotniczy sprawdźmy czy taniej wyjdzie z przesiadkami czy może wybranie dłuższej podróży bez przesiadek będzie bardziej opłacalne. Warto również poczytać informacje o hotelach. Jeśli zamierzamy cały dzień spędzić na plaży, nie opłaca się nam wynajmowanie pokoju w hotelu w centrum miasta.

 
Pomyśl o tanich środkach transportu
Wybierając się z granicę rozważmy wyjazd samochodem bądź pociągiem. Może się okazać, że taka podróż będzie tańsza niż opcja z samolotem. Jeśli chcemy zwiedzić okolicę, pomyślmy o wycieczkach rowerowych. Taka wyprawa ma same zalety. Zaoszczędzimy, a dodatkowo poprawimy kondycję.

Negocjuj
Pytajmy o rabaty i negocjujmy ceny. Od razu podajmy cenę, którą jesteśmy w stanie zapłacić. Nawet jeśli koszt nie zostanie obniżony, to zawsze warto spróbować.

Pomyśl o all inclusive
Zwykle jest to opcja droższa, jednak może się okazać, że na niej zaoszczędzimy. Jedzenie, drinki, leżaki, ręczniki wliczone w cenę pozwolą nam uniknąć niechcianych opłat, których się nie spodziewaliśmy.

Rozkładaj koszty na kilka miesięcy
Dzięki temu nie będziemy musieli zapłacić całej kwoty od razu. Pomyślmy o zapłaceniu najpierw za środki transportu, a po kilka tygodniach np. za hotel.

7 komentarzy:

 1. Warto śledzić fanpage przewoźników i biur podróży, często są specjalne zniżki, last minute etc. Problem w nich polega na tym, że już ceny nie wynegocjujemy, dlatego najpierw warto ustalić kierunek.
  All inclusive, albo last minute gdzieś daleko? - wszystko pięknie, ale czasem te ceny są mocno zawyżone.
  Warto szukać zniżek na samolot, na busa, na całą wycieczkę, ofert biur podróży - może Qpony (apka na telefon) akurat coś wypuściły :> dużo teraz tego mają w wakacje

  Polskie morze? Super nie jedź do Trójmiasta i nie szukaj hotelu. Jeśli zależy Ci na miejskich atrakcjach poszukaj pod miastem pensjonatów/domków - im wcześniej tym lepiej. Najlepiej prowadzonych przez właścicieli, wtedy cenę można jeszcze wynegocjować

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Z pewnością przyda się niejednej osobie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze planuje z wyprzedzeniem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdzie nie jadę w wakacje, może się uda gdzieś we wrześniu za granicę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny post :) Ja zawsze przeglądam wszystkie noclegi w danym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodałabym jeszcze nie podążaj za modą - To, że jakieś miejsce jest modne nie oznacza, że właśnie tam powinnyśmy wybrać się na wakacje. Miejsca modne zawsze są droższe i nie mam tu na myśli samego noclegu, jego cena często pozostaje podobna. Natomiast dużo droższe są wszystkie poboczne wydatki, tj. restauracje, wypożyczalnie sprzętu itd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno się przyda :) Jesteś bardzo pomysłowa!

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)