11 sierpnia 2017

KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ- RECENZJA KSIĄŻKI "13 BŁĘKITNYCH KOPERT"

Chciałam przeczytać tę książkę już od bardzo dawna, bo pozycja ta czekała na mojej półce już jakiś czas. W końcu postanowiłam po nią sięgnąć i bardzo cieszę się, że zrobiłam to w wakacje, bo jest to iście letnia powieść.

Główna bohaterka- siedemnastoletnia Ginny otrzymuje w spadku po ciotce 13 błękitnych kopert. Każda z nich zawiera wskazówki dotyczące podróży. W pierwszej dziewczyna znajduje instrukcję, jak dostać się do Londynu oraz co dokładnie ma tam zrobić. Tak właśnie rozpoczyna się niesamowita wyprawa Ginny po całej Europie.

Oczekiwałam naprawdę lekkiej i przyjemnej lektury i taką też otrzymałam. Jest to idealna na książka na wakacje. Czyta się ją naprawdę szybko, jesteśmy w stanie skończyć ją w kilka godzin. Co więcej bohaterka podróżuje po całej Europie, więc naprawdę można wyczuć ten klimat wakacji. Jednak nie jest to pozycja bez wad. Pierwsze, czego mi tutaj brakowało to opisy. Książka nie jest gruba, więc tych opisów nie jest też za dużo. Przez co nie wszystkie miejsca można było sobie dokładnie wyobrazić. To jest największy minus tej pozycji, bo przez to nie można za bardzo wyczuć klimatu niektórych miejsc. Co więcej część miast została potraktowana trochę po macoszemu.

Nie za bardzo przekonały mnie też postacie. Bohaterka czasami naprawdę mnie denerwowała. Była naiwna, niezorganizowana i czasem po prostu głupia. Jednak mimo tych drobnych uwag, polecam tę książkę. Nie jest ona nowa, ma już kilka lat, więc też nie powinniśmy oczekiwać od niej nie wiadomo czego. Jednak myślę, że młodszym czytelnikom się ona spodoba. Polecam ją przeczytać zwłaszcza w wakacje.

4 komentarze:

 1. Świetna recenzja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki w których postacie nie siedzą w jednym miejscu, tylko się przemieszczają! Szczególnie, gdy autor potrafi ciekawie opisać miejsca docelowe, bo sama się wtedy czuję jak w podróży. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Zastanawiam się, dlaczego ja o tej książce dopiero teraz słyszę! Koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego o tej książce wcześniej nie słyszałam, muszę ją jak najszybciej przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)