29 marca 2015

NAJBARDZIEJ CZEKAM NA...- PREMIERY KSIĄŻKOWE NA KWIECIEŃ I MAJ 2015

W kwietniu oraz w maju swoją premierę głownie będą miały książki fantasy oraz te skierowane dla młodzieży. Nie zabraknie jednak poradników, kryminałów i romansów. Spośród wszystkich wybrałam 6, które przykuły moją uwagę.

Premiera: 8 kwietnia 2015
Jedna z książek, której premiery nie mogę się doczekać. Jest to historia Callie, która w wojnie bakteriologicznej straciła rodziców. Jedynymi ludźmi są starterzy (dzieci i młodzież) oraz enderzy (osoby w wielu od kilkudziesięciu do nawet 200 lat). Żyje ona w świecie, w którym ludzie są w stanie zabić nawet dla ciastka. Wraz z młodszym bratem przenosi się do „Prime Destinations”, rządzone przez osobę znaną jako Old Man. Ukrywa on nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Enders’om. Callie dla pieniędzy zostaje dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie ma awarię i Callie budzi się w życiu kobiety, która wypożyczyła jej ciało.  Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że kobieta zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezowanie – a plany Prime Destinations są dużo gorsze niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić.

Premiera: 8 kwietnia 2015
Jest to ostatnia część trylogii "mroczne umysły".Historia Ruby, która wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.

Premiera: 8 kwietnia 2015
Uwielbiam trylogię "Igrzyska śmierci", więc kiedy dowiedziałam się, że ta książka pojawi się w Polsce, zaczęłam odliczać dni do premiery. Opowiada historię Greora, który przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z olbrzymimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami. Gregor nie chce brać udziału w podziemnym konflikcie. Dowiaduje się jednak, że ma szansę odszukać zaginionego ojca. Nie wie jeszcze, że ta wyprawa na zawsze odmieni i jego, i Podziemie.

Premiera: 8 kwietnia 2015
To nieprawda, że nie masz siły. Masz jej więcej, niż mogłabyś sobie wyobrazić. Zbyt często nie dostrzegamy szansy na zmianę swojego życia. Zbyt często myślimy o sobie w kategoriach tego, kim jesteśmy lub kim powinnyśmy być, a nie kim mogłybyśmy i chcemy być. Pamiętaj, że jedyne, co cię ogranicza, to twoje własne myśli. Książka o tym, jak poznać samą siebie.

Premiera: 13 maja 2015
Jest to kontynuacja trylogii "Rywalki". Pomimo tego, że na siłę przedłużanie trylogii jest bez sensu, jestem ciekawa tej książki. Historia księżniczki Eadlyn, która ma zorganizować swoje eliminacje. Nie oczekuje ona, że to będzie choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.

Premiera: 6 maja 2015
Pierwszy tom sagi końca ziemi. Książka opisuje przygody Caitlin O’Hary, światowej sławy psychologa dziecięcego, która zajmuje się leczeniem traum, powstałych w wyniku wojen i klęsk żywiołowych. Całe jej doświadczenie i wiedza o świecie stają pod znakiem zapytania, gdy zaczyna pracować z młodą dziewczyną o wyjątkowych zaburzeniach. Próbując jej pomóc,  Caitlin zaczyna dostrzegać, że za problemami dziewczyny kryją się o wiele potężniejsze siły niż te, które jest w stanie objąć ludzki umysł.

17 komentarzy:

 1. Najbardziej czekam na następczyni i po zmierzchu, ale starter wydaje się ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno kupię książkę Suzanne Collins. Rownież uwielbiam igrzyska śmierci

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle świetnych książek, kiedy znajdę czas na ich czytanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki Gilliana Andersona

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokazałaś naprawdę świetne książki. Zrobisz niedługo recenzję jakiejś książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w planach :) Do końca tego tygodnia powinna się pojawić.

   Usuń
 6. Zrobisz recenzję jakiejś książki. Czytałaś może książki Johna Greena?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo pojawi się recenzja. Czytałam tylko niektóre z jego książek.

   Usuń
  2. Czekam z niecierpliwością ;) Co do książek Johna Greena z przyjemnością poczytam recenzje o nich na twoim blogu, oczywiście o ile się pojawią ;)

   Usuń
 7. Pokazałaś głównie książki fantasy, ale fajnie, że przedstawiłaś jakiś poradnik. Uwielbiam czytać twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super blog. Z chęcią przeczytam jakąś książkę. ;*

  OdpowiedzUsuń
 9. Kupiłam już niektóre z tych książek. Zaczęłam czytać Następczyni.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że Następczyni może być fajną książką, pomyśle nad jej zakupem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie słyszałam o żadnej z wymienionych przez Ciebie książek, ale na pewno którąś przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o żadnej z książek :) Spróbuję przeczytać :3

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja nie lubię książek fantasty.Ogólnie to nie lubię czytać, ale chyba skuszę się na doceń siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)