27 lipca 2015

NAJBARDZIEJ CZEKAM NA...- PREMIERY KSIĄŻKOWE NA SIERPIEŃ I WRZESIEŃ

W sierpniu oraz we wrześniu na rynku czytelniczym pojawi się mnóstwo ciekawych książek. Tym razem opiszę nie tylko te skierowane typowo dla młodzieży, ale także takie, które mogą spodobać się moim starszym czytelnikom.


Premiera: 6 sierpnia 2015
Jest to opowieść o Babi- jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej. Jako dziesięciolatka zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Tam uczy się służyć tak, by zadowolić swoich pracodawców. Z czasem zauważa, że jest od nich całkowicie uzależniona. To oni decydują o jej prawie do jedzenia, wolności, życia. Historia, która szokuje Europejczyków, ponieważ nigdy nie mieli oni styczności z systemem współczesnego niewolnictwa.

Premiera: 11 sierpnia 2015
Historia Jamie McAlister. Posiada ona kosztowny stopień naukowy, jednak na obecnym rynku pracy, jedynym zawodem, który może wykonywać jest etat w Starbucksie. Wszystko zmienia się, kiedy dostaje propozycję odbycia prestiżowego stażu w Białym Domu. Jest gotowa ciężko pracować i korzystać z okazji. Pewnego wieczoru przypadkiem natyka się na prezydenta. Niewinny pocałunek i flirt szybko przestają wystarczać.

Premiera: 12 sierpnia 2015
Książka dla każdego, kto jest w depresji, jest przybity lub po prostu ma zły dzień. Powieść, która pozwoli ci się wygadać, pisać, bazgrać i rysować. Ta książka ma być jak przyjaciel, przed którą nie musisz nic udawać. Nie zawiera ona banalnych złotych myśli, tylko pokazuje inną perspektywę.

Premiera: 7 września 2015
W książce znajduje się 200 przepisów na pożywne i zdrowe dania, dzięki którym szybko i trwale schudniesz, cofniesz choroby i będziesz żyć w zdrowiu. Powieść pokazuje nutritariański styl życia. który pomaga w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Zapewnia on ochronę przed chorobami, wydłuża życie i pozwala skończyć z wiecznym odchudzaniem.

Premiera: 9 września 2015
Jest to kontynuacja powieści "Starer", o której pisałam w tym poście. Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z przyjacielem i bratem w rezydencji zapisanej jej przez bogatą Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani i poddawani eksperymentom. Bohaterka długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Jednak okazuje się to trudniejsze niż się spodziewała.

Premiera 10 września 2015
Książka dla każdej kobiety, która zmaga się z problemami ze skórą. Autorka obala kosmetyczne mity i pokazuje, że piękna skóra zaczyna się w naszym wnętrzu. Przedstawia alternatywy dla nowych i często drogich rozwiązań. Zdradza, co trzeba zrobić by mieć piękną skórę.

9 komentarzy:

 1. "Jak być szczęśliwy" bardzo ciekawe. Z przyjemnością czekam na premierę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkoholiczka27 lipca 2015 20:26

  Starter był bardzo ciekawy i z niecierpliwością czekam na Endera

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiła mnie książka "Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)". Na pewno ją kupię. Jeśli chodzi o mnie to z niecierpliwością czekam na październik i premierę książki Radka Kotarskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki właśnie takie jak "Byłam służącą w arabskich pałacach". Na pewno kupię. Proszę zrób recenzję, chcę poznać twoją opinię o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od zawsze czytam romanse, więc "prezydencki romans" jest książką obowiązkową dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa tej "szczęśliwej skóry". Mam problemy z moją cerą. Mam nadzieję, że ta książka będzie zbawieniem

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że książka "Jedz, aby żyć zdrowo" sprosta moim oczekiwaniom, bo wreszcie chciałabym znaleźć książkę, w której są przepisy dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle wspaniałych książek. Kurczę nie wiem kiedy zdążę je przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już szykuję pieniądze na te książki. Najbardziej czekam na prezydencki romans i byłam służącą w arabskich pałacach

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)