19 listopada 2015

JAK POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO?

Bez względu na to jak wyglądamy, zawsze powinniśmy kochać i akceptować swoje ciało, ale przede wszystkim również siebie. Każdy ma kompleksy, a my nie powinniśmy się przejmować częściami ciała, których nie lubimy.

Poniżej przedstawiam parę porad, dzięki którym zaczniesz cieszyć się swoim ciałem.

Nie bój się swoich niedoskonałości
Nikt nie jest idealny. Musisz zaakceptować to, że nie wszytko możesz zmienić. Zamiast użalać się nad swoim ciałem, możesz na przykład nauczyć ubierać się w taki sposób, by podkreślać swoje atuty.

Przestań słuchać krytyka wewnętrznego
Stań przed lustrem i zadecyduj, które części ciała są najlepsze (może masz długie nogi, wąską talię lub lśniące włosy). Przestań siebie krytykować i zacznij zauważać siebie jako unikalną i oryginalną.

Pomyśl, co potrafi Twoje ciało
Może umiesz zrobić szpagat, pływać różnymi stylami lub po prostu szybko biegasz. Sporządź listę tego, z czego jesteś dumna. Dzięki temu bardziej docenisz swoje ciało.

Nie porównuj się do innych
Nie warto porównywać się do gwiazd czy modelek z czasopism. Prawda jest taka, że w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej. Graficy spędzają parę dni by ładnie przerobić zdjęcie. Bądź ideałem dla samej siebie.

Rób rzeczy, które przynoszą ci radość
Przestań myśleć, że Twój wygląd uniemożliwia ci robienie tego, co kochasz. Rób wszystko to, co przynosi Ci radość, bez względu na wygląd.

Przestań zwracać uwagę na zdanie innych
Podejmuj decyzje samodzielnie, a nie rób tego pod wpływem innych. Warto słuchać rad innych, ale to Ty dokonujesz wyboru.

Poczuj się dobrze we własnym ciele
Bez względu na to jak wyglądasz, powinnaś czuć się dobrze. Możesz iść do kosmetyczki, na masaż lub kupić piękne ubranie, które podkreśli Twoje atuty.

Spędzaj czas z osobami, które cię szanują
Wyeliminuj ze swojego otoczenia wszystkich ludzi, którzy Cię krytykują i nie szanują. Zacznij spędzać czas z osobami, które lubisz. Baw się dobrze w ich towarzystwie, a na pewno bardziej pokochasz siebie.

Słuchaj komplementów
Każdy lubi przyjmować komplementy. Przestań myśleć, że inni Cię chwalą, tylko dlatego, że chcą być mili.

Szanuj innych
Jeśli pokochasz siebie, dużo łatwiej będzie Ci okazać to samo uczucie innym ludziom. Uszczęśliwiaj innych, dzięki temu poczujesz się znacznie lepiej.

Bądź sobą
Nie zmieniaj się, bo inni tego chcą. Musisz być idealna dla samej siebie, a nie dla innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak być bardziej atrakcyjną, kliknij tutaj.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak naprawić relacje z samą sobą, kliknij tutaj. 

5 komentarzy:

 1. Fajny post, zgadzam się z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Każdy z nas ma jakieś wady, ale ma również zalety :) U mnie ostatnio pojawił się podobny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam z tym problem :/ Mam nadzieje, że z Twoją pomocą to sie zmieni ^.^

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wartościowy post, trzeba zacząć od podstaw, żeby patrzeć na siebie i nie mówić "Jestem gruba". Bardzo ważne jest jak napisałaś, żeby przebywać w dobrym towarzystwie, w którym każdy Ciebie szanuje, takim, jakim jesteś.
  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie tak łatwo się zaakceptować, gdy latami słyszało się wiele uszczypliwych uwag pod swoim adresem. Ale mimo wszystko watro popatrzeć na siebie z tej lepszej strony i próbować chociaż spojrzeć na swoje ciało jak na sprzymierzeńca, a nie jak na wroga. Ciekawy post. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)