23 listopada 2015

PORADY NA OPTYCZNE POWIĘKSZENIE MAŁEGO POKOJU

Małe pokoje bardzo łatwo optycznie pomniejszyć. Urządzenie takiego pomieszczenia to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chcemy je dodatkowo optycznie powiększyć. Jednak wystarczy zastosować parę trików, by praca ta była łatwiejsza.

Lustra
Lustra nie tylko nadają się do łazienki i sypialni, ale również do każdego pomieszczenia. Należy pamiętać, by z nimi nie przesadzić, ponieważ można stworzyć sztuczną aranżację, która nie wygląda dobrze.

Jasne kolory
Ciemne dodatki najlepiej umieszczać poniżej wzroku. Lepiej pomalować ściany na jasne barwy, a jedynie postawić na ciemne dodatki, które ożywią pomieszczenie.

Metal, plastik, szkło
Są to idealne tworzywa do małego pokoju. Dodadzą mu trochę nowoczesnego charakteru. Postaw na dodatki z metalu, plastiku czy szkła.

Paski
Warto postawić na poziome paski, które optycznie poszerzą pokój, a pionowe go wydłużą. Pamiętaj, by wybierać kolory jak najmniej kontrastujące. Nie warto też przesadzać z tym wzorem.

Prostota
Małe pomieszczenia łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością kolorów czy mebli. Lepiej postawić na minimalizm.

Sufit
Aby optycznie powiększyć pokój, pomaluj sufit na odcień o toń jaśniejszy od koloru ścian. Długie lampy zwisające z sufitu dodatkowo optycznie pomniejszają pomieszczenie, więc lepiej ich unikać.

Podłogi
Postaw na jednolite, jasne podłogi. Najlepiej nie przykrywaj ich dużymi dywanami.

Meble
Postaw na półki zawieszone jak najwyżej sufitu. Najlepiej wybieraj te, które barwy mają bardzo zbliżone do kolorów ścian. Większe i cięższe meble ustawiaj w kątach i pod ścianami.

Światło
Wpuszczaj do pokoju jak najwięcej światła. Postaw na smukłe żyrandole i lampy z jasnymi abażurami. Powieś zwiewne firanki, które dodadzą lekkości pomieszczeniu.

11 komentarzy:

 1. Mam bardzo mały pokój, niedługo remont. Dziękuje za rady!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też ostatnio oglądałam jakiś program, w którym mówili o tym, że jaśniejsze ściany czy meble to pokój wydaje się większy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O skorzystam z rad, bo mam mały pokój xd

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilona Kasprzycka25 listopada 2015 08:30

  Bardzo pomocne rady! Częściowo z nich skorzystałam trochę nieświadomie przy ostatnim remoncie pokoju :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne porady, skorzystam w 100 %! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne rady, mój pokój najmniejszy nie jest, ale duży też nie, więc z chęcią przemyślę co by zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam maluteńki pokój i twój post naprawdę bardzo mi pomógł. Chyba czas na mały remont-szczególnie jeśli chodzi o te paski na ścianach!
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam strasznie mały pokój, ale nie planuję remontu. Jednak dzięki takim poradom można naprawdę ślicznie urządzić pomieszczenie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podstawowy błąd ludzi to kupowanie masywnych mebli do ciasnych pomieszczeń lub przegracanie ich. Wiadomo, że dużo nie znaczy lepiej. Małe pokoje powstają po to, aby pełnić określoną funkcję i tego trzeba się trzymać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo przydatne rady :)

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze dziękuję :)